جستجو در وب سایت

www.rayacall.com

info@rayacall.com

02191301330

مستقر در شتابدهنده دانشگاه صنعتی شریف

تنظیم تصویر بک گراند صفحه نمایش

بسیاری از کاربران در طول روز، ساعات زیادی از اوقات خود را پای سیستم می گذرانند و بارها با تصویر بک گراند صفحه نمایش خود مواجه خواهند شد، بنابراین تصویری که به عنوان Background انتخاب می شود و تنظیم آن، مخصوصا برای کاربران پرکار از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چراکه این تصویر با توجه به محتویات درونش می تواند احساسات مثبت و منفی مختلفی را از جمله شادابی، افسردگی، انرژی مثبت، خستگی و… به کاربر انتقال دهد. تصاویر بک گراند بهتر است متناسب با فصل و روحیه فرد تنظیم شود تا هر بار که کاربر با آن رو به رو می شود احساس خستگی نکند. در ویندوز نیز این قابلیت وجود دارد که کاربر بک گراند (تصویر پس زمینه) خود را به تصویر دلخواه تغییر دهد.

کاربران عزیز رایاکال در این مقاله، نحوه تنظیم بک گراند صفحه نمایش برای Desktop و Lock screen در ویندوز ۱۰ به صورت کامل آموزش داده خواهد شد، در ادامه با ما همراه باشید.

تنظیمات Background

تنظیم تصویر پس زمینه صفحه نمایش (دسکتاپ)

جهت تنظیم تصویر پس زمینه صفحه نمایش در ویندوز ۱۰، ابتدا در قسمتی خالی از ‌Desktop کلیک راست کرده و از کادری که باز می‌شود گزینه Personalize را انتخاب می‌کنیم.

تنظیم تصویر بک گراند صفحه نمایش

سپس در صفحه Settings وارد تب Background شده و تنظیمات تصویر پس زمینه صفحه نمایش خود را به دلخواه انجام می‌دهیم.

نتیجه هرگونه تغییری که در بخش های ۲، ۳ و ۴ انجام می‌دهیم، در بخش ۱ نشان داده می‌شود که این قابلیت، تنظیم تصویر صفحه نمایش را برای شما آسان‌تر کرده است؛ زیرا قبل از اعمال هرگونه تغییری، می‌توانید پیش نمایش (Preview) آن را در این بخش مشاهده کنید و در صورت اشتباه، تنظیم خود را اصلاح نمایید.

در بخش ۲، با کلیک بر روی فلش زیر باکس Background (بک گراند یا پس زمینه)، سه گزینه Picture, Solid color, Slideshow نمایان می‌شود که هریک عملکرد متفاوتی خواهند داشت. اگر بخواهیم عکسی را از داخل کامپیوتر به عنوان تصویر پس زمینه قرار دهیم باید گزینه Picture را انتخاب کنیم و سپس از بخش ۳ بر روی Browse کلیک کرده و از طریق کادری که باز می‌شود، تصویر دلخواه را برگزیده و در نهایت گزینه Choose picture را می‌زنیم.

تنظیم تصویر بک گراند صفحه نمایش

اگر گزینه Solid color را برگزینیم، به جای عکس، تمام پس زمینه صفحه، رنگی خواهد شد که در این صورت برای انتخاب رنگ دلخواه، پس از انتخاب گزینه دوم یعنی Solid color، از کادر Choose your background color رنگ دلخواه را مطابق با عکس زیر تعیین می‌کنیم و تغییرات اعمال شده را در بخش ۱ مشاهده می‌کنیم. به عنوان مثال می‌خواهیم رنگ پس زمینه به رنگ بنفش تعییر کند.

نحوه انتخاب رنگ برای بک گراند کامپیوتر

با انتخاب گزینه Slideshow (گزینه سوم)، ویندوز تعدادی از تصاویر انتخابی کاربر را در فاصله زمانی تعیین شده، به صورت اسلاید نمایش خواهد داد؛ جهت انجام این کار، ابتدا از بخش ۱ مطابق با عکس زیر گزینه Slideshow را انتخاب می‌کنیم و تصاویر دلخواه خود را از بخش ۲ و قسمت Browse مشخص می‌کنیم. سپس بازه زمانی را که می‌خواهیم تصاویر بعد از گذشت این زمان تغییر کنند، درون کادر Change picture every در بخش ۳ وارد می‌کنیم.

در ادامه اگر دکمه گزینه Shuffle را در بخش ۴، از حالت Off (خاموش) به حالت On (روشن) تغییر دهیم، ویندوز تصاویر را به صورت تصادفی نمایش خواهد داد؛ همچنین اگر در این بخش، با کلیک بر روی لغزنده گزینه Let slideshow run even if I’m on battery power، این گزینه را از حالت خاموش به روشن تبدیل کنیم، ویندوز تصاویر را حتی در حالتی که در حال مصرف از شارژ باتری هستیم همچنان به صورت اسلاید نشان خواهد داد.

تنظیم بک گراند به صورت اسلاید

و در پایان، در بخش ۴ نیز می‌توان نحوه قرارگیری تصویر پس زمینه را در صفحه نمایش مشخص کرد. با کلیک بر روی فلش پایین کادر Choose a fit گزینه هایی از قبیل Fill, Fit, Stretch, Tile, Center, Span وجود دارد که این تنظیمات را اعمال می‌کنند. در ادامه کاربردهای هر یک از این گزینه‌ها جهت تنظیم تصویر پس زمینه صفحه نمایش ارائه شده است.

گزینه Fill

این گزینه، تصویر انتخابی را به صورت کامل در تمام قسمت‌های صفحه نمایش نشان خواهد داد.

گزینه Center

این گزینه، از تصاویر بزرگ فقط بخش مرکزی آن‌ها را نمایش می‌دهد و از بقیه تصویر صرف‌نظر کرده و آن ها را در نظر نمی‌گیرد. همچنین تصاویر کوچک را کاملا در وسط صفحه نمایش و توسط یک مرز تنظیم می‌کند.

گزینه Fit

این گزینه، تصویر پس‌زمینه را متناسب با ابعاد صفحه نمایش کاربر تنظیم می‌نماید.

گزینه Stretch

این گزینه، اطراف تصاویر بزرگ را Crop می‌کند و تصاویر کوچک را توسط مرزهایی نشان می‌دهد. در واقع تصویر پس زمینه را بزرگ‌تر و بلندتر خواهد کرد.

گزینه Tile

این گزینه تصویر مورد نظر را تبدیل به کاشی‌ها یا تکه‌هایی با اندازه یکسان می‌کند که هر یک از این تکه‌ها شامل تصویر پس‌زمینه انتخابی می‌باشند.

گزینه Span

این گزینه تمام صفحه نمایش را بدون توجه به ابعاد سیستم کاربر، توسط تصویر پس زمینه انتخابی پوشش می‌دهد.

بیشتر بخوانید: تنظیم روشنایی صفحه نمایش لپ تاپ

تنظیم تصویر Lock screen

برای تنظیم تصویر Lock screen در ویندوز ۱۰، ابتدا گزینه Personalize را با کلیک در قسمتی خالی از صفحه نمایش، مشابه با بخش قبل، انتخاب می‌کنیم. سپس وارد تب Lock screen در کادر Settings می‌شویم؛ در ادامه تصویر دلخواه خود را از کادر ۲ (Background) انتخاب می‌نماییم.

تنظیم تصویر Lock screen

با کلیک بر روی فلش پایین کادر Background، سه گزینه نمایان خواهد شد. گزینه Windows spotlight، تصویر پیش فرض ویندوز ۱۰ را (همانطور که در بخش Preview قابل مشاهده است) به عنوان تصویر صفحه Lock screen قرار می‌دهد؛ اما اگر بخواهیم تصویر دلخواه خود را داشته باشیم، گزینه Picture را انتخاب کرده و بر روی Browse کلیک می‌کنیم. سپس تصویر دلخواه خود را به عنوان تصویر صفحه Lock screen برمی‌گزینیم.

تنظیم تصویر Lock screen

و در نهایت، با انتخاب گزینه Slideshow، ویندوز تعدادی تصویر را به عنوان تصویر پس زمینه Lock screen به صورت اسلاید نشان خواهد داد. باید توجه داشت که تمامی این تغییرات در قسمت Preview (بخش ۱) نمایش داده خواهند شد تا کاربر قبل از اعمال تغییرات، تصویر انتخابی خود را به صورت پیش نمایش مشاهده نماید.

در این مقاله، نحوه تنظیم تصویر پس زمینه صفحه نمایش (Desktop و Lock screen) در ویندوز ۱۰ به صورت کامل ارائه شد. چنانچه در رابطه با اجرای این فرآیند به مشکلی برخوردید، سوالات خود را برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت پاسخ‌گوی شما عزیزان باشیم. همچنین اگر این مطلب و سایر مطالب برای شما مفید بوده، لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: Microsoft

برچسب‌ها:   

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر خود را با ما در میان بگذارید