جستجو در وب سایت

www.rayacall.com

info@rayacall.com

02191301330

تهران، دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، مرکز نوآوری، طبقه منفی یک

جدا کردن صفحات دلخواه از PDF

ممکن است در پروژه ای نیاز به جدا کردن صفحات دلخواه از PDF داشته باشید. بریدن و کپی کردن قسمتی از فایل PDF کار چندان سختی نیست.
بسیاری از افراد محصل، قسمت عمده پروژه های خود را به صورت آنلاین و از طریق کامپیوتر خود انجام می دهند. در برخی از این پروژه ها، به جداسازی صفحات دلخواه از PDF های مختلف نیاز دارند تا پروژه را انجام دهند. برای کپی کردن و بریدن قسمتی از فایل pdf روش های مختلفی وجود دارد. نصب نرم افزار واسطه، استفاده از سایت های میانبر و … از جمله این موارد هستند.
اگر شما به دنبال روشی برای جدا سازی صفحه دلخواه از PDF بدون نیاز به نرم افزار هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

Extract With Browser

بیشتر افراد فایل های PDF را با نرم افزار Adobe Reader باز می کنند. اما برای بریدن قسمتی از فایل PDF بهتر است فایل مورد نظر خود را با مرورگر Chrome باز کنید.
سپس از قسمت بالا در سمت راست صفحه، روی گزینه Print کلیک کنید. (می توانید هم زمان کلیدهای Ctrl و P را نگه دارید تا Print فعال شود).

جدا کردن صفحات دلخواه از PDF

در پنجره باز شده، قسمت Destination را روی گزینه Save As PDF قرار دهید.

جدا کردن صفحات دلخواه از PDF

سپس از قسمت Pages، گزینه Custom را انتخاب کنید.

جدا کردن صفحات دلخواه از PDF

با انتخاب گزینه Custom، کادری پایین آن فعال می شود. در این قسمت می توانید شماره صفحه دلخواه خود را وارد کنید. فرضا اگر قصد دارید از صفحه ۱۲۴-۸۶ را جدا کنید به همین شکل آن را در کادر وارد کنید، سپس Save را بزنید (ممکن است به جای Save، کلمه Print قرار گرفته باشد) سپس نام و محل ذخیره فایل را مشخص کنید.

جدا کردن صفحات دلخواه از PDF

اگر می خواهید صفحات غیر متوالی را انتخاب کنید کافی است شماره صفحه را وارد کنید و بین آن ها از ویرگول استفاده کنید. (مانند تصویر زیر)

جدا کردن صفحات دلخواه از PDF

روش گفته شده منحصر به مرورگر Chrome نیست و تقریبا می توانید از تمام مروگرهای به روز مانند Firefox و Edge هم برای جدا سازی صفحات مختلف از فایل PDF استفاده کنید.
کافی است فایل PDF مورد نظر خود را در مرورگر باز کنید و هم زمان کلیدهای Ctrl و P را نگه دارید تا منو Print فعال شود. بقیه مراحل هم مانند نکات گفته شده است.

امیدواریم روش گفته شده برای جدا کردن صفحات دلخواه از PDf برایتان مفید باشد.
شما از چه روشی برای بریدن قسمتی از فایل PDF استفاده می کنید؟؟

منبع: Addictivetips

برچسب‌ها:   

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر خود را با ما در میان بگذارید