جستجو در وب سایت

www.rayacall.com

info@rayacall.com

02191301330

مستقر در شتابدهنده دانشگاه صنعتی شریف

بلاک کردن پاپ آپ در کروم

حتما شما هم هنگام استفاده از کروم با پاپ آپ مواجه شده اید و احتمالا به دنبال روشی برای بلاک کردن پاپ آپ (pop up) در مرورگر کروم خود هستید.
یکی از ویژگی های مرورگر کروم که یکی از محبوب ترین مرورگرهای مورد استفاده کاربران سراسر جهان است این است که در بیشتر اوقات، وقتی وارد سایتی می شوید به طور خودکار پاپ آپ را بلاک می کند و مانع از ایجاد مزاحمت برای شما می شود. اما خب این اتفاق همیشگی نیست و ممکن است به هنگام ورود به سایت های مختلف، پاپ آپ برایتان ظاهر شود.
هدف ما در این مطلب، ارائه روش هایی برای بلاک کردن پاپ آپ(pop up) در مرورگر کروم است. لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

هنگامی که کروم در سایتی به طور خودکار، پاپ آپ را بلاک می کند علامتی به شکل X قرمز در گوشه سمت چپ کادر ظاهر می شود.

بلاک کردن پاپ آپ در کروم

X قرمز به این معنی است که بلاک کردن پاپ آپ در کروم توسط خود مرورگر انجام شده تا مانع از ایجاد مزاحمت برای شما شود. البته گاهی پاپ آپ ظاهر شده فقظ به معنی تبلیغ نیست و گاهی باعث هدایت کاربر به صفحه دیگری می شود.
اما اگر شما می خواهید تا پیام فرستاده شده از سایت (پاپ آپ) را ببینید روی همان X قرمز کلیک کنید. سپس گزینه Always Allow pop-ups and redirects را انتخاب کنید و در نهایت Done را انتخاب کنید.

بلاک کردن پاپ آپ در کروم

اما اگر هدفتان این است که فقط یک بار پاپ آپ را ببینید روی لینک آبی در پنجره مورد نظر کلیک کنید و گزینه Continue Blocking را انتخاب کنید و در نهایت روی Done کلیک کنید.

بلاک کردن پاپ آپ در کروم

Pop-ups and Redirects

روش دیگر برای بلاک کردن پاپ آپ در مرورگر کروم این است که وب سایت هایی را که قصد بلاک کردن پاپ آپ آن ها را دارید از قسمت Settings کروم در بلاک لیست قرار دهید.
به این منظور کافی است از قسمت گوشه و بالای سمت راست کروم، روی گزینه سه نقطه کلیک کنید و Settings را انتخاب کنید.

بلاک کردن پاپ آپ در کروم

سپس از منو سمت چپ، وارد قسمت Privacy and Security شوید.

بلاک کردن پاپ آپ در کروم

گزینه Site Settings را انتخاب کنید.

بلاک کردن پاپ آپ در کروم

سپس روی گزینه Pop-ups and redirects کلیک کنید.

بلاک کردن پاپ آپ در کروم

در پنجره باز شده دو قسمت را مشاهده می کنید.قسمت Block و قسمت Allow.

بلاک کردن پاپ آپ در کروم

قسمت Block که نام هر سایتی را در آن قرار دهید به محض ورود به سایت، پاپ آپ به طور خودکار از طرف کروم بلاک می شود.
قسمت Allow قسمتی است که نام هر سایتی را در آن قرار دهید پاپ آپ برای شما نمایش داده خواهد شد. این قسمت از آن جهت مهم است که اگر شما قصد مشاهده پاپ آپ در سایت مشخصی را دارید نام ان سایت را در این قسمت قرار دهید چون معمولا در تنظیمات پیش فرض کروم در بیشتر سایت ها پاپ آپ به طور خودکار از طرف کروم بلاک می شود.

البته در برخی از نسخه های قدیمی تر کروم، بعد از ورود به قسمت Settings، باید وارد قسمت Advanced شده و سپس از قسمت Content Settings وارد گزینه Pop-ups and Redirects شوید.

ذکر این نکته ضروری است که برای بلاک کردن پاپ آپ در تمام زیرگروه ها یا اصطلاحا Subdomain هر سایتی، باید عبارت [.*] را قبل از اسم سایت وارد کنید.

بلاک کردن پاپ آپ در کروم

امیدواریم روش ارائه شده برای بلاک کردن پاپ آپ (pop up) در مرورگر کروم برایتان مفید باشد.
نظر شما در مورد بلاک کردن پاپ آپ چیست؟؟

منبع: Howtogeek

برچسب‌ها:   

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر خود را با ما در میان بگذارید