جستجو در وب سایت

www.rayacall.com

info@rayacall.com

02191301330

مستقر در شتابدهنده دانشگاه صنعتی شریف

طراحی لوگو آنلاین

در شرکت‌های نوپا و تازه تاسیس، طراحی لوگو با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف ممکن است بسیار هزینه‌بر باشد. با توجه به این که این هزینه گزاف در ابتدای راه‌اندازی یک استارتاپ می‌تواند مشکل ساز باشد، برخی مدیران ترجیح می‌دهند از روش‌های طراحی رایگان استفاده نمایند. گاهی اوقات شرکت‌های مطرح دنیا نیز با وجود داشتن لوگو، جهت پیشرفت و بهتر دیده شدن، اقدام به طراحی مجدد لوگو می‌نمایند. بنابراین طراحی و ساخت لوگو برای هر کسب و کاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اما چگونه می‌توان بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای یک لوگو برای استارتاپ خود طراحی کرد؟ در این مقاله، آموزش طراحی آنلاین و ساخت رایگان لوگو به صورت مرحله به مرحله ارائه شده است. اگر شما قصد طراحی یک لوگو برای کسب و کار خود را دارید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

لوگو چیست؟

لوگو یک نشانه گرافیکی است که ترکیبی از حروف، علامت‌ها، نمادها و سمبل‌هاست که نشان دهنده چهره و مشخصه یک برند است. به بیانی دیگر، لوگو یک آرم یا نشان تجاری است که توسط آن هویت سازمان شما مشخص خواهد شد. بنابراین لوگو را می‌توان به عنوان هویت یک برند در نظر گرفت.

طراحی لوگو آنلاین

انواع لوگو

شناخت انواع لوگو به ما کمک خواهد کرد، در شروع یک کار جدید، هزینه اضافی برای طراحی آن نپردازیم؛ بلکه با دانش خود در این زمینه، اقدام به طراحی و ساخت آنلاین لوگو نماییم.

لوگو نوشتاری (استفاده از نوشتار و وردمارک)

این لوگوها، با خلاقیت در فونت و نحوه چیدمان حروف به نوعی نام برند و کسب و کار شما را به صورت یک نماد بصری ارائه می‌دهند؛ از این رو به آن‌ها نماد کلمه‌ای یا لوگوتایپ نیز گفته می‌شود.

لوگو تصویری (استفاده از تصویر)

این لوگوها شامل اشکال ساده، نمادها و تصاویر مختلفی همچون آیکن ها، سمبل‌ها و… هستند که نشان دهنده هویت محصول، خدمات و اساس کسب و کار می‌باشند؛ لازم به ذکر است لوگوهای تصویری غیرمستقیم‌تر و پیچیده‌تر از لوگوهای نوشتاری است.

لوگو ترکیبی (ترکیب نوشتار و تصویر)

لوگو ترکیبی، ترکیبی از لوگو تصویری و لوگو نوشتاری است. اکنون با شناخت انواع لوگو و بالا بردن دانش خود در این زمینه، می‌توانید اقدام به طراحی لوگو آنلاین و ساخت لوگو آنلاین نماییم.

انواع لوگو- طراحی لوگو آنلاین

بیشتر بخوانید: آموزش زمان‌بندی IDM برای دانلود رایگان شبانه

چرا شما به طراحی لوگو نیاز دارید؟ (ساخت لوگو رایگان)

شما باید برند خودتان را از رقبا متمایز کنید و یک لوگوی جذاب به راحتی می‌تواند هویت شما را نسبت به سایرین برجسته‌تر کند. هرچه لوگوی برندتان را خلاقانه‌تر و جذاب‌تر طراحی کنید، مشتری نسبت به نام تجاری شما کنجکاوتر شده و بیشتر به سمت کسب و کار شما کشیده خواهد شد.

ویژگی‌های یک طراحی لوگو آنلاین موفق

از ویژگی‌های یک طراحی لوگو آنلاین موفق می‌توان موارد زیر را نام برد:

یک- یک طراحی موفق باید سنخیت و اعتبار داشته باشد و بتواند مابین برند و شرکت تجارتی ارتباط دو طرفه برقرار کند.

دو- یک طراحی موفق باید با تمامی خصوصیات و مشخصه‌های برند یا نام تجاری هم‌خوانی داشته باشد.

سه- یک طراحی موفق باید منحصر به فرد باشد تا توانایی احراز قانونی حقوق مالکیت را داشته و قابل ثبت باشد.

چهار- یک طراحی موفق باید انعطاف پذیر باشد؛ به عبارتی دیگر، باید در تمامی تم‌های رنگی مختلف و سایزهای متفاوت معنی یکسان داشته باشد و مفهوم آن تغییر نکند.

و…

اگر شما قصد طراحی لوگو آنلاین برای کسب و کار خود را دارید، موارد بالا به شما بسیار کمک خواهد کرد تا در طراحی لوگوی مورد نظر خود موفق شوید.

بیشتر بخوانید: نحوه فعال‌سازی احراز هویت دو مرحله‌ای اینستاگرام

معرفی بهترین سایت‌های لوگوساز رایگان جهت طراحی لوگو آنلاین

طراحی لوگو آنلاین در سایت Logonomy

سایت لوگونومی، بهترین سایت ایرانی جهت طراحی لوگو آنلاین می‌باشد. توسط این سایت به صورت رایگان، تنها با وارد کردن نام برند، بدون نیاز به دانش طراحی می‌توان یک لوگوی فوری ساخت.

جهت ساخت لوگو رایگان توسط سایت Logonomy، ابتدا از طریق لینک بالا وارد آن شده سپس بر روی گزینه ساخت لوگو، کلیک نمایید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت لوگونومی

مرحله اول انتخاب نام است. در قسمت کادر عنوان، نام کسب و کار خود را به فارسی و انگلیسی نوشته و بر روی آیکن مرحله بعد کلیک کنید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت لوگونومی

مرحله دوم، انتخاب شاخه فعالیت حرفه شماست. در این بخش از بین گزینه‌های موجود، هرکدام که به حوزه کسب و کار شما نزدیک‌تر است را انتخاب کرده و به مرحله بعد بروید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت لوگونومی

در مرحله سوم که چینش لوگوست، از بین گزینه‌های موجود الگوی چیدمان را انتخاب کرده و به مرحله بعد بروید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت لوگونومی

در مرحله بعدی، از بین طیف‌های رنگی مختلفی که توسط لوگونومی ارائه شده است یکی را به عنوان تم رنگی لوگو انتخاب نمایید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت لوگونومی

در آخر، سایت لوگونومی لوگوهای پیشنهادی خود را ارائه خواهد کرد. در این مرحله، شما می‌توانید هر کدام از این موارد که بیشتر توجه شما را جلب می‌کند به عنوان لوگوی برندتان انتخاب نمایید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت لوگونومی

برای ورود به سایت لوگونومی اینجا را کلیک کنید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Tailor Brands

Tailor Brands، یکی از سایت‌های پیشرو در طراحی لوگو آنلاین است که اولویت‌های طراحی شما را با استفاده از هوش مصنوعی در نظر ‌گرفته و لوگوی پیشنهادی خود را بر این اساس ارائه می‌دهد.

جهت ساخت لوگو رایگان توسط سایت تیلور برندز، ابتدا از طریق لینک بالا وارد آن شده سپس در کادر Logo Name، نام لوگو کسب و کارتان را وارد کرده و بر روی گزینه Design کلیک کنید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Tailor Brands

در صفحه‌ای که باز می‌شود از بین گزینه‌های موجود، نزدیک‌ترین گزینه به حوزه فعالیت کسب و کارتان را انتخاب نمایید.

به عنوان مثال اگر شرکت رایاکال را در نظر بگیرید، چون در حوزه تکنولوژی و نرم افزار فعالیت می‌کند باید گزینه Technology and Software انتخاب شود.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Tailor Brands

سپس در صفحه جدید، متناسب با سلیقه خود نوع طراحی لوگو آنلاین کسب و کارتان را مشخص کنید. به عنوان مثال، با انتخاب گزینه Icon Based، سایت تیلور برندز لوگوهایی که بر پایه آیکن و سمبل می‌باشند را به شما ارائه خواهد کرد.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Tailor Brands

در مرحله بعدی، در صفحه جدید استایل نوشتاری خود را با انتخاب سه گزینه از بین گزینه‌های موجود انتخاب نمایید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Tailor Brands

و در نهایت سایت Tailor Brands، الگوهای پیشنهادی خود را متناسب با معیارهای شما ارائه خواهد کرد.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Tailor Brands

لینک ورود به سایت تیلور برندز

طراحی لوگو آنلاین در سایت Turbologo

سایت Turbologo، یک سایت بسیار جذاب و پرطرفدار است که طراحی لوگو آنلاین را به صورت رایگان با ارائه لوگوهای کاربردی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این سایت یک سایت تمام عیار می‌باشد که نقطه قوت آن عدم ارائه طرح‌های خام و مبتدی است.

جهت ساخت لوگو رایگان در سایت توربولوگو، ابتدا از طریق لینک بالا وارد سایت شوید و در کادر Turbologo Logo Maker اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Turbologo

در بخش بعدی از بین گزینه‌های موجود، تم‌های رنگی مورد نظر خود را که تمایل دارید در طراحی لوگوی شما به کار رود انتخاب نمایید.

طراحی لوگو آنلاین در Turbologo

در بخش Choose icons for logo از بین گزینه‌های موجود، آیکن‌های مورد علاقه خود را انتخاب کرده و به مرحله بعدی بروید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Turbologo

در نهایت سایت Turbologo، الگوهای پیشنهادی خود را که متناسب با معیارهای شماست که در مراحل قبل مشخص کردید، ارائه می‌کند.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Turbologo

لینک ورود به سایت توربولوگو

طراحی لوگو آنلاین در سایت Logaster

سایت Logaster، یک سایت بسیار موفق در طراحی لوگو آنلاین با تکیه بر صدها الگوریتم طراحی است. دلیل جذابیت این سایت، قابلیت دانلود لوگو در فرمت برداری و پیکسلی و همچنین طراحی لوگو با شش Layout در پنج پس‌زمینه متفاوت از جمله سفید، سیاه و سفید، سازمانی، نگاتیو و شفاف می‌باشد.

جهت ساخت لوگو رایگان در سایت لوگاستر، ابتدا از طریق لینک بالا وارد سایت شده و در کادر Brand Name نام برند خود را وارد و بر روی گزینه CREATE A LOGO کلیک نمایید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Lugaster

سپس اطلاعات خواسته شده را در کادرهای بالای صفحه وارد کرده و بر روی گزینه CREATE کلیک کنید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Lugaster

اکنون سایت لوگاستر، الگوهای پیشنهادی خود را متناسب با معیارهای مشخص شده توسط شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با انتخاب هر یک از آن‌ها که به سلیقه و هدف شما نزدیک‌ترند، رایگان صاحب یک لوگو شوید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Lugaster

لینک ورود به سایت لوگاستر

طراحی لوگو آنلاین در سایت Hatchful

لوگوساز Hatchful، یک سایت بسیار معتبر و رتبه بالا است که با ساخت لوگو رایگان، به شما این امکان را می‌دهد که بدون داشتن هیچ دانش فنی بتوانید یک آرم برای برند تجاریتان طراحی نمایید. لازم به ذکر است که به دلیل محبوبیت بالای این سایت، ممکن است آیکن‌های پرطرفدار بسیار مورد استفاده دیگر کاربران قرار بگیرد؛ همین عامل باعث می‌شود که لوگوی شما منحصر به فرد و خاص نباشد.

جهت طراحی لوگو آنلاین در سایت هچفول شاپیفای، ابتدا از طریق لینک بالا وارد سایت شده و بر روی گزینه GET STARTED کلیک نمایید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Hatchful

سپس در بخش Choose your business space، آیتمی که مربوط به حوزه فعالیت شماست را انتخاب کرده و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Hatchful

در کادر Choose your visual style، استایل مورد علاقه خود را مشخص نمایید. به عنوان مثال، گزینه Classic را انتخاب کرده و بر روی گزینه Next کلیک نمایید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Hatchful

در کادر Add your business name، اطلاعات مربوط به بیزینس خود را وارد کرده و به مرحله بعدی که دریافت لوگوهای پیشنهادی می‌باشد، بروید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Hatchful

اکنون در مرحله آخر، لوگوهای پیشنهادی سایت Hatchful را می‌توانید مشاهده کنید و در نهایت هر کدام که متناسب با سلیقه و هدف شما بود انتخاب نمایید.

طراحی لوگو آنلاین در سایت Hatchful

لینک ورود به سایت هچفول شاپیفای

کاربران عزیز رایاکال، در این مقاله، آموزش طراحی لوگو آنلاین و ساخت رایگان لوگو به صورت مرحله به مرحله ارائه شد. اگر از این مطلب جهت طراحی یک لوگو برای کسب و کار خود استفاده نمودید، تجربیات و نظرات خود را با دیگر کاربران ما از طریق کامنت در میان بگذارید.

منبع: Freelogodesign

برچسب‌ها:   

نظرات کاربران

2 دیدگاه برای “نحوه طراحی و ساخت آنلاین لوگو به صورت رایگان – آموزش قدم به قدم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر خود را با ما در میان بگذارید