جستجو در وب سایت

www.rayacall.com

info@rayacall.com

02191301330

مستقر در شتابدهنده دانشگاه صنعتی شریف

ساخت نظرسنجی آنلاین

روش‌های مختلفی برای ارزیابی تحقیق، طراحی و ساخت نظرسنجی وجود دارد که هرکدام معایب و مزایای خاص خود را دارند. در این مقاله، آموزش گام به گام چگونگی ساخت پرسشنامه آنلاین همراه با معرفی سایت‌هایی که این امکان را برای شما رایگان فراهم می‌کنند، ارائه شده است؛ از شما همراهان همیشگی خواهشمندیم تا انتهای این مطلب با ما باشید تا بتوانید رایگان در سایت‌های آنلاین، فرم نظرسنجی بسازید.

پرسشنامه آنلاین

یکی از تاثیرگذارترین ابزارها برای بدست آوردن بازخورد مشتریان یک سازمان، ارزیابی فرم‌های نطرسنجی می‌باشد. طراحی یک پرسشنامه به صورت دستی ممکن است ساعت‌ها وقت شما را تلف کند و نتیجه کار حتی نزدیک به ایده آل شما هم نشود و تفاوت‌هایی با حالت استاندارد داشته باشد.

ساخت پرسشنامه آنلاین

مزایای ساخت پرسشنامه آنلاین

یک- استفاده از تصاویر، ویدیو و لینک در طراحی پرسشنامه (بارزترین ویژگی)

دو- هزینه بسیار کم در ساخت پرسشنامه آنلاین

سه- عدم وجود محدودیت زمانی و مکانی در روش مجازی

چهار- جبهه‌‌گیری و تاثیرپذیری کمتر پاسخ دهنده به دلیل عدم حضور فیزیکی مصاحبه کننده

پنج- سرعت بالا در این روش تحقیق

شش- دسترسی بیشتر به انواع جوامع آماری به دلیل آنلاین بودن فرم نظرسنجی

ساخت نظرسنجی آنلاین

بیشتر بخوانید: نحوه طراحی و ساخت آنلاین لوگو به صورت رایگان – آموزش قدم به قدم

نحوه ساخت پرسشنامه آنلاین در سایت‌ها به طور رایگان

و اما چگونه یک پرسشنامه آنلاین را بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای طراحی کنیم؟ با استفاده از یک ابزار مناسب به راحتی می‌توان اقدام به ساخت یک فرم پرسشنامه آنلاین بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای برای طراحی کرد. از این رو در ادامه تعدادی از سایت‌های طراحی رایگان نظرسنجی برای آشنایی شما رایاکالی‌های عزیز در رابطه با ساخت پرسشنامه آنلاین معرفی شده است.

معرفی ۱۶ سایت رایگان ساخت پرسشنامه آنلاین

معرفی 16 سایت رایگان ساخت پرسشنامه آنلاین

در ادامه تعدادی از این ابزارهای آنلاین پرکاربرد طراحی فرم نظرسنجی به اختصار معرفی شده است.

یک- سایت Google Forms (پیشنهاد رایاکال)

لینک ورود به سایت

یکی از بهترین و معروف‌ترین فرم‌سازهای آنلاین در دنیا، Google Forms است. یکی از برتری‌های این فرم‌ساز، نحوه دسترسی آسان و استفاده رایگان آن می‌باشد؛ از این رو، اگر قصد طراحی آنلاین فرم‌های پرسشنامه به صورت رایگان جهت ارزیابی خود را دارید، Google Forms یک پیشنهاد ایده‌آل از طرف گروه رایاکال برای مشاغل کوچکتر می‌باشد. این سایت تمام قابلیت‌های خود از جمله امکان اضافه کردن فیلم و عکس را که یک امکان فوق‌العاده برای کاربران تامین می‌کند، در دسترس همگان قرار داده است.

جهت ساخت پرسشنامه آنلاین در Google Forms ابتدا از طریق لینک بالا وارد سایت شده و توسط گزینه Go to Google Forms وارد منوی Forms شوید.

ساخت پرسشنامه آنلاین توسط Google Forms

سپس از بین Templateهایی که ارائه شده نمونه‌ای را که بیشترین شباهت با خواسته شما را دارد انتخاب کرده و شروع به ساخت پرسشنامه آنلاین خود کنید؛ در غیر این صورت، بر روی گزینه Blank که یک فرم خالی به شما ارائه می‌کند کلیک نمایید. اکنون بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای شروع به طراحی فرم نظرسنجی دلخواه خود به صورت آنلاین کنید.

ساخت پرسشنامه آنلاین توسط Google Forms

دو- سایت HubSpot

لینک ورود به سایت HubSpot

جهت ساخت پرسشنامه آنلاین ابتدا از طریق لینک بالا وارد سایت HubSpot شده و یک حساب کاربری به صورت کاملا رایگان در این سایت ایجاد نمایید. سپس بر روی گزینه Create Form کلیک کرده و از بین گزینه‌های موجود، نوع فرم نظرسنجی خود را تعیین نمایید.

ساخت پرسشنامه آنلاین از طریق سایت HubSpot

فرم ساز HubSpot به منظور بخشی از مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) بیش از دوازده نوع سوال را رایگان در قالب ایمیل ارائه می‌دهد. تعداد سوال‌های فرم پرسشنامه در این سایت نامحدود و تعداد پاسخ‌های مجاز کاربران نیز نامحدود می‌باشد.

سه- سایت SurveyMonkey

لینک ورود به سایت

استفاده از فرم ساز SurveyMonkey جهت ساخت پرسشنامه آنلاین بسیار کار ساده‌ای است. در نسخه رایگان آن امکان طراحی فرم‌های پرسشنامه به تعداد ده سوال و تعداد پاسخ به تعداد چهل سوال وجود دارد که جهت طراحی پرسشنامه آنلاین در سازمان‌های کوچک با تعداد مشتریان کم بسیار ابزار مناسبی می‌باشد. با این حال شما می‌توانید به تعدادی که می‌خواهید پرسشنامه‌های ده سوالی ایجاد نمایید.

چهار- سایت SurveySparrow

لینک ورود به سایت

در فرم ساز SurveySparrow امکان ساخت پرسشنامه آنلاین با تعداد ده سوال و گردآوری صد فرم پاسخ مجاز در هر ماه وجود دارد؛ لازم به ذکر است که می‌توان فرم پرسشنامه SurveySparrow را در یک صفحه جداگانه قرار داد و با سایر ابزارهای طراحی نظرسنجی آنلاین ترکیب کرد.

امکان ساخت پرسشنامه آنلاین در سایت  SurveySparrow

لینک ورود به سایر سایت‌های ساخت پرسشنامه آنلاین

لینک ورود به سایت ProProfs Survey Maker
لینک ورود به سایت SoGo Survey
لینک ورود به سایت Typeform
لینک ورود به سایت Survicate
لینک ورود به سایت Qualtrics
لینک ورود به سایت SurveyPlanet
لینک ورود به سایت Alchemer
لینک ورود به سایت SurveyLegend
لینک ورود به سایت Zoho Survey
لینک ورود به سایت Crowdsignal
لینک ورود به سایت Survs
لینک ورود به سایت FreeOnlineSurveys

ساخت پرسشنامه آنلاین

رایاکالی‌ عزیز، در این مقاله، آموزش گام به گام چگونگی ساخت پرسشنامه آنلاین توسط سایت‌هایی که این امکان را برای شما رایگان فراهم می‌کنند، ارائه شد؛ از شما خواهشمندیم اگر این مطلب برای شما مفید واقع شده، نظرات و تجربیات خود را از طریق کامنت با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: Suveymonkey

برچسب‌ها:   

نظرات کاربران

یک دیدگاه برای “چگونه پرسشنامه آنلاین بسازیم؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر خود را با ما در میان بگذارید