جستجو در وب سایت

www.rayacall.com

info@rayacall.com

02191301330

مستقر در شتابدهنده دانشگاه صنعتی شریف

فعال کردن Task Manager

برای فعال سازی یا باز کردن Task Manager راه های گوناگونی دارد که در این مطلب به ۶ مورد از آن ها اشاره می کنیم.
Task Manager همان طور که از نامش پیداست مدیریت وظایف و عملکردهای سیستم را به عهده دارد. البته این فقط بخشی از عملکرد تسک منیجر است و با مراجعه به آن، سربرگ های زیادی را می بینید که هر کدام از آن ها خود شامل چندین و چند زیرگروه هستند.
هدف ما در این مطلب، بیان کردن ۶ راه برای فعال کردن و باز کردن Task Manager است. لطفا ما را تا انتهای این مطلب، همراهی کنید.

Ctrl+Alt+Delete

روش اول برای فعال سازی تسک منیجر فشردن هم سه کلید از کیبرد کامپیوتر است. از زمان عرضه ویندوز ویستا تا به حال، با فشردن هم زمان سه کلید Ctrl+Alt+Delete به صفحه Windows Security هدایت می شوید.این صفحه شامل گزینه های مختلفی است که در انتهای آن Task Manager را مشاهده می کنید.

فعال کردن Task Manager

Ctrl+Shift+Esc

اما سریع ترین راه برای فعال سازی Task Manager از طریق کیبرد، فشردن هم زمان سه کلید Ctrl+Shift+Esc است. با نگه داشتن هم زمان این کلیدها، مستقیم به صفحه Task Manager هدایت می شوید.

فعال کردن Task Manager

Windows+X

سومین روش برای فعال کردن و باز کردن Task Manager فشردن هم زمان کلیدهای Windows+X است که در واقع معادل همان راست کلیک روی منو استارت است. با انجام این کار ستونی در سمت چپ تصویر نمایان می شود که می توانید Task Manager را از میان آن انتخاب کنید.

فعال کردن Task Manager

Taskbar

روش بعدی، راست کلیک روی نواز ابزار یا همان Taskbar است. با انجام این کار، می توانید از ستون باز شده Task Manager را انتخاب کنید.

فعال کردن Task Manager

Taskmgr

برای انجام این روش هم می توانید از قسمت جستجوی ویندوز اقدام کنید و هم از طریق منو Run. کافی است کلمه taskmgr را در قسمت جستجوی ویندوز وارد کنید و اینتر بزنید تا Task Manager فعال شود.

فعال کردن Task Manager

هم چنین با فشردن همزمان کلیدهای Windows+R منو Run را فعال کنید. سپس taskmgr را تایپ کنید و اینتر بزنید.

فعال کردن Task Manager

Pin To Taskbar

آخرین و ششمین راه برای فعال کردن Task Manager این است که آن را به Taskbar سنجاق کنید. اگر زیاد با Task Manager سر و کار دارید بهتر است ابتدا طبق یکی از روش های بالا برای باز کردن Task Manager اقدام کنید؛ سپس هنگامی که Task Manager فعال است از قسمت Taskbar، روی آیکون آن راست کلیک کنید و گزینه Pin To Taskbar را انتخاب کنید.

فعال کردن Task Manager

امیدواریم روش های ارائه شده برای فعال کردن Task Manager برایتان مفید باشد.
شما از کدام روش برای باز کردن Task Manager استفاده می کنید؟؟

منبع: Howtogeek

برچسب‌ها:   

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر خود را با ما در میان بگذارید