جستجو در وب سایت

www.rayacall.com

info@rayacall.com

02191301330

مستقر در شتابدهنده دانشگاه صنعتی شریف

ماده ۱ – تعاریف و اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

۱-۱- مشتری: افرادی که در اپلیکیشن یا سایت رایاکال اعلام نیاز به خدمات کرده‌اند.

۲-۱- متخصص: افرادی که در اپلیکیشن یا سایت رایاکال برای انجام خدمات اعلام آمادگی کرده‌اند.

۳-۱- کاربر: شخصی است که با فناوری ارتباطی به اپلیکیشن یا سایت رایاکال متصل و از خدمات نرم‌افزاری رایاکال بهرمند می‌شود.

۴-۱- کاربران: مشتری‌ها و متخصصین.

۵-۱- شرکت: ارائه‌دهندۀ سرویس رایاکال.

۶-۱- رایاکال: سرویسی که شرکت رایاکال ارائه می‌دهد.

۷-۱- حساب کاربری: حسابی است که افراد برای استفاده از سرویس رایاکال در نرم‌افزار یا سایت رایاکال ایجاد کرده‌اند.

۸-۱- اعتبار: مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود جهت استفاده از سرویس رایاکال دارند.

۹-۱- اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران مشتری و متخصص در اختیار رایاکال قرار داده می‌شود مانند شماره تماس، محل سکونت، پست الکترونیکی و غیره.

ماده ۲ – حساب کاربری

۲-۱- کاربر با ثبت نام در رایاکال می‌پذیرد که قوانین و مقررات رایاکال را به صورت کامل مطالعه کرده و پذیرفته است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند، استفادۀ مستمر کاربران از رایاکال به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

۲-۲- برای استفاده از خدمات رایاکال لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در رایاکال بسازد. تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در رایاکال کنند. برای استفاده از رایاکال کاربر باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در نرم‌افزار رایاکال ثبت کند.

۳-۲- کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در سرویس رایاکال وارد کند.

۴-۲- هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مشتری در رایاکال داشته باشد.

۵-۲- مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در رایاکال یا سایر خدمات مربوط به رایاکال انجام می‌شود به عهدۀ کاربر است.

۶-۲- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ کاربر خواهد بود.

۷-۲- کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند.

۸-۲- در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ سرویس به کاربر خودداری کند.

ماده ۳ – استفاده از رایاکال

۱-۳-  متخصصین متعهد می‌شوند در حین ارائه خدمات رایاکال از استعمال دخانیات و هرگونه فعالیت نامتعارف که موجب آزردگی مشتری شود امتناع کنند.

۲-۳-  با استفاده از سرویس رایاکال کاربر می‌پذیرد که از رایاکال برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکند.

۳-۳-  مشتری به هنگام ثبت خدمت حضوری، متعهد است در صورت داشتن هرگونه تقاضای نامتعارف و هر گونه پرنده یا حیوانات دیگر در منزل، موضوع را قبل از توافق بر انجام کار به متخصص اعلام کند در غیر اینصورت چنانچه پس از پذیرش درخواست خدمت و عزیمت کاربر (متخصص) به محل، مواجه با موارد فوق شود، مجاز به لغو (امتناع از انجام) سفارش بوده و مسئولیت جبران خسارات وارده برعهدۀ مشتری است.

۴-۳-  کاربر متعهد می‌شود هیچ‌گاه از سرویس رایاکال به صورتی که به رایاکال یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند.

۵-۳-  کاربر می‌پذیرد که رایاکال ممکن است از ارسال پیامک (SMS) به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر می‌تواند درخواست کند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.

۶-۳-  رایاکال ممکن است کدهایی به منظور هدیه به کاربر ارائه کند که با وارد کردن این کدها در برنامه، یا درصدی از هزینه خدمات کاسته یا درصدی از هزینه خدمات پس از آن به کاربر برگردانده ‌شود و یا مبلغ مشخصی به حساب کاربر در رایاکال اضافه می‌شود.

۷-۳-  کاربر می‌پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کدها را به افراد دیگر ندارد. همچنین کاربر مجاز نیست این کدها را به صورت عمومی منتشر کند (حتی اگر رایاکال در فضاهای عمومی این کدها را منتشر کرده باشد) مگر اینکه رایاکال رسماَ این اجازه را به آنها داده باشد.

۸-۳-  کاربر می‌پذیرد اعتباری که در حساب کاربری خود دارد مستقل از روش کسب آن (اگر در نتیجه افزایش اعتبار از طریق درگاه بانک باشد یا در نتیجه وارد کردن کدهای تخفیفی که رایاکال در اختیار آنها قرار می‌دهد یا هر روش دیگری) فقط برای استفاده از سرویس رایاکال قابل استفاده است.

۹-۳-  کاربر می‌پذیرد کدهایی که جهت افزایش اعتبار یا کاهش هزینه خدمات به آنها داده می‌شود ممکن است منقضی شوند. از آنجایی که رایاکال برای ارائه این کدها هزینه ای از کاربران دریافت نمی‌کند، این حق برای شرکت محفوظ است که مبلغ یا درصد تاثیر این کدها را حتی پس از انتشار آنها تغییر دهد یا در صورت لزوم آنها را باطل کند. همچنین درصورتی که شرکت تشخیص دهد که استفاده از این کد به دلیل خطای فنی یا تخلف صورت گرفته و یا غیر قانونی بوده است می‌تواند این کدها یا اعتباری که در نتیجۀ استفاده از آنها به حساب کاربر اضافه شده است را باطل یا حذف کند.

۱۰-۳-  مسئولیت تأمین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از سرویس رایاکال به عهدۀ کاربر است.

۱۱-۳-  مشتری متعهد می‏شود که زمان حضور و جنسیت متخصص مورد نظر را از قبل اعلام کند تا رایاکال بتواند با برنامه‏ریزی و طبق درخواست مشتری، کاربر (متخصص) به محل اعزام کند. باید توجه داشت که فقط مشتریان خانم، امکان درخواست متخصص خانم در خدمات حضوری می‏باشند.

۱۲-۳-  کاربر متعهد می‌شود پس از اتمام خدمات از هیچ بخش از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده از سرویس رایاکال، از مشتریان یا متخصصین کسب کرده است هیچ‌گونه استفاده‌ای نکند. طبعاً ذخیره کردن اطلاعات مشتریان یا متخصصین در دستگاه تلفن همراه یا به هر شیوۀ دیگر نیز مغایر با قوانین رایاکال خواهد بود. همچنین کاربر متعهد می‌شود در طول انجام خدمت، فقط در شرایط ضروری از اطلاعاتی که از مشتریان یا متخصصین در سرویس رایاکال ارائه شده است استفاده کند. استفادۀ کاربر از این اطلاعات باید مطابق با عرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

۱۳-۳-  با استفاده از سرویس رایاکال کاربر می‌پذیرد که در حین انجام خدمت، رایاکال را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالاهای شخصی خود قرار ندهد و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات شخصی و یا محصولات متعلق به دیگران خودداری کند.

۱۴-۳-  کاربر متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از خدمات حضوری رایاکال است.

۱۵-۳-  کاربر می‌پذیرد که متن حریم شخصی رایاکال را مطالعه کرده است و مورد قبول وی است.

۱۶-۳- کاربر می‌پذیرد که رایاکال تنها یک خدمات نرم‌افزاری است که یک متخصص را جهت ارائه خدمت به یک مشتری معرفی می‏کند. در سرویس رایاکال متخصص مختار است یک درخواست خدمت را بپذیرد یا رد کند، همچنین مشتری مختار است پس از ارسال درخواست خدمت، مشخص شدن متخصص، مشاهده پیش فاکتور اولیه و قبل از آغاز عزیمت متخصص به محل، خدمت را لغو کند یا خیر.

۱۷-۳-  مشتری می پذیرد که اسناد، مدارک و اشیای مهم و گرانبهای خود اعم از طلا، ارز، جواهرات و سایر اشیای قیمتی خود را بدون مواظبت در معرض متخصص قرار ندهد و بر نگهداری آنها نظارت داشته باشد. همچنین قبل از خروج متخصص تمامی لوازم منزل خود را کنترل نموده و هرگونه کاستی احتمالی را قبل از ترک متخصص اطلاع دهد.

۱۸-۳-  بدیهی است که متخصص می پذیرد در حفظ و نگهداری تمامی اشیای منزل مشتری نهایت تلاش خود را بکند و در صورت هرگونه آسیب باید خود جوابگوی مشتری باشد.

۱۹-۳-  کاربران پذیرفته‌اند که رایاکال به عنوان یک نرم افزار عمل کرده و دو طرف را به هم معرفی و مرتبط می‌نماید. مسئولیت هرگونه آسیب به اموال طرفین بر عهده فرد خاطی بوده و طرفین می‌توانند در مراجع ذی‏صلاح حقوقی و قضایی علیه یکدیگر اقامه دعوی نمایند و رایاکال در این زمینه هیچ مسئولیتی ندارد.

‌ماده ۴ هزینه‌ها و پرداخت

۱-۴-  کاربر می‌پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که به رایاکال می‌پردازد وجود ندارد.

۲-۴-  مشتری می‏پذیرد که در پیش فاکتور اولیه، هزینه‏ی تقریبی انجام خدمت مشخص می‏شود و هزینه‏ی نهایی ممکن است بعد از مراجعه‏ی متخصص، تغییر کند.

۴-۳- متخصص باید در صورت نیاز به انجام خدماتی غیر از آنچه در پیش فاکتور آمده، قبل از انجام خدمت موضوع را به اطلاع مشتری و پشتیبانی رایاکال رسانده و در صورت تأیید مشتری، خدمت مورد نیاز را انجام دهد.

۴-۴- بدیهی است که پس از به پابان رسیدن خدمت، مشتری نمی‏تواند اعتراضی نسبت به هزینه‏ی سرویس داشته باشد.

۵-۴-  پرداخت هزینۀ سرویس فقط از طریق روش‌هایی که توسط رایاکال مشخص می‌شود، می‌تواند صورت گیرد. این روش‌ها عبارتند از پرداخت اعتباری از داخل سایت، پرداخت اینترنتی از طریق موجودی حساب کاربری، انتقال وجه به حساب شرکت و پرداخت نقدی به متخصص.

۶-۴-  مشتری می‌پذیرد که باید هزینۀ خدمت را مستقل از هر گونه مشکلی که ممکن است در سایت رایاکال جهت پرداخت آنلاین به وجود بیاید به شرکت پرداخت کند. در صورتی که به دلیل مشکلی در سایت رایاکال یا مشکلات ارتباطی از جمله اینترنت امکان پرداخت از طریق سایت فراهم نشود، مشتری همچنان موظف به پرداخت هزینه خدمت خواهد بود. در این شرایط مشتری می‏تواند هزینه را نقدا به متخصص بپردازد.

۷-۴-  مشتری می‌پذیرد هیچوقت درخواستی را ثبت نکند مگر اینکه قصد استفاده از خدمات رایاکال را داشته باشد. مشتری اگر پس از ارسال درخواست سفارش و پذیرش درخواست توسط یک متخصص، درخواست را لغو کند، یا در مکان مشخص شده به عنوان محل انجام خدمت در زمان مشخص حضور پیدا نکند و متخصص اگر پس از قبول یک درخواست، درخواست را لغو کند یا پس از پذیرش درخواست در مکان مشخص شده به عنوان محل انحام خدمت حضور پیدا نکند، شرکت می تواند بعلت عدم رعایت مقررات رایاکال که منجر به وارد شدن لطمه به شهرت و اعتبار کاری شرکت خواهد شد، هزینه‌ای به تشخیص خود به عنوان جریمه از اعتبار آنها کسر یا از کاربران وصول کند. در چنین شرایطی امتیاز منفی نیز برای متخصص در نظر گرفته می‏شود.

۸-۴-  مشتری می‌پذیرد هر گونه تخریبی که در ابزار متخصص در نتیجه استفاده از سرویس با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تأمین هزینه‌های مربوط به تعمیر، تعویض و غیره به عهده وی خواهد بود. در چنین مواردی رایاکال حق دارد این هزینه‌ها را از اعتبار موجود در حساب رایاکال مشتری کسر یا از وی وصول کند.

۹-۴-  متخصص متعهد می‌شود که تقاضای هیچ گونه وجهی علاوه بر مقدار اعلام شده در فاکتور نهایی نداشته باشد و هرگونه مطالبه وجه اضافه به هر عنوان ربطی به رایاکال ندارد.

۱۰-۴-  مشتری نیازی به پرداخت هر گونه وجه اضافه به هر عنوان از قبیل سختی کار، کمک بلاعوض یا قرض و غیره ندارد و پرداخت اضافی به انتخاب شخصی او بوده و ربطی به رایاکال ندارد. رایاکال این پرداخت اضافه را به هیچ عنوان تأیید یا تشویق نمی‏کند و از مشتری می‌خواهد که این موارد را حتما به رایاکال اطلاع دهد.

‌ماده ۵ – مسئولیت رایاکال

۱-۵-  رایاکال با تمام امکانات خود از جمله واحدهای مرکز تماس، بازرسی و نظارت و میانجیگری، تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفادۀ خدمات رایاکال بین کاربران و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها می‌کند.

۲-۵- رایاکال با استفاده از نظارت‌های خود تلاش می‌کند سرویس با کیفیت به کاربران ارائه دهد.

۳-۵- رایاکال تلاش خود را جهت استفاده از سرویس ارائه شده توسط کاربران محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکه تلفن‌همراه و …) نخواهد داد.

۴-۵- تمامی اطلاعات کاربران بعنوان اطلاعات محرمانه نزد رایاکال محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام صالح.

۵-۵- چنانچه هر یک از کاربران رایاکال در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق مرکز تماس رایاکال مطرح و رایاکال پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.

‌ماده ۶ مسئولیت کاربران

۱-۶- مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران مشتری و متخصص که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام انجام خدمت) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و رایاکال هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و رایاکال می‌تواند ضمن غیر فعال کردن متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی رایاکال بعمل آورد.

۲-۶- هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار رایاکال شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و رایاکال حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.

۵-۶- مسئولیت رعایت همۀ قوانین و مقررات کشوری برعهدۀ کاربران متخصص است.

‌ماده ۷ ضوابط رسیدگی به شکایات مربوط به سفارشات به شرح زیر است:

در موارد ذیل مشتری می‌تواند نسبت به اعلام شکایت یا نارضایتی از خدمات رایاکال اقدام نماید:

۱-۷- دریافت دستمزد نامتعارف

۲-۷- عدم حضور متخصص در زمان مقرر

۳-۷- کیفیت نامناسب کار: برای خدمت حضوری مشتری می‌تواند در حین حضور متخصص در محل نسبت به اعلام نارضایتی از کیفیت سرویس اقدام نماید. بعد از انجام خدمت، مشتری باید حین تحویل کار و قبل از پرداخت کامل وجه از کیفیت مطلوب کار اطمینان حاصل نماید و در صورت هرگونه مشکل قبل از پرداخت با پشتیبانی رایاکال تماس بگیرد.

۴-۷- دزدی: در صورت وجود مستنداتی مبنی بر اینکه متخصص مرتکب این کار شده واحد رسیدگی به شکایات رایاکال پیگیری این موضوع را انجام خواهد داد. در صورت عدم وجود مستندات این اتهام قابل اثبات و پیگیری نخواهد بود.

۵-۷-  در صورت خسارت دیدن لوازم مشتری، وی باید حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد نسبت به اعلام خسارت اقدام کند. در غیر این صورت، یعنی گذشت بیش از ۴۸ ساعت از وقوع خسارت، این شکایت قابل رسیدگی نخواهد بود. هنگام وقوع خسارت تا زمان مراجعه کارشناس (از سمت شرکت بیمه یا رایاکال) مشتری نباید دست به تغییر صحنه و از بین بردن نشانه‌های وقوع خسارت بزند تا بتوان خسارت را بررسی کرد.

۶-۷- عدم حل مشکل در خدمات مربوط به تعمیرات: حداکثر اگر طی ۷ روز از پایان کار مشتری متوجه شود که عیب مورد نظر به طور کامل رفع نشده یا مجددا بازگشته است می تواند این موضوع را به پشتیبانی رایاکال اعلام نماید و متخصص موظف به مراجعه مجدد و حل نهایی موضوع است. چنانچه در این مرحله لازم باشد که جنس از محل خارج شود و به کارگاه متخصص منتقل شود، مشتری باید سفارش مجدد ثبت نماید تا برای پیگیری‌های آتی دچار مشکل نشود.

‌ماده ۸ – شرایط وسائل همراه کاربر بشرح زیر است:

۱-۸- وسایلی که مشتری نباید در محل داشته باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات اتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو.

۲-۸- وسایلی که متخصص نباید در محل داشته باشد عبارت است از مواد منفجره، محترقه، مواد سمی، اسیدی، بیماری زا و بد بو، مایعات و جامدات آتش زا و سوختی، مواد و وسایل رادیواکتیو، هر گونه سلاح گرم و سرد و مواد مخدر و مشروبات الکلی و هر مواد دیگری که نامتعارف یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران است.

۳-۸- درخواست خدمت بدون حضور مشتری (مالک یا مستاجر یا وکیل ایشان) توسط کاربر رایاکال ممنوع است و کاربر حق درخواست و انجام خدمت را نخواهد داشت، در صورت عدم رعایت، همۀ مسئولیت‌های ناشی از این تخلف برعهدۀ اقدام کنندگان آن است و رایاکال حق دارد نسبت به قطع دسترسی اقدام و مبادرت به پیگیری قانونی از جمله مطالبۀ خسارت از شخص متخلف کند.

‌ماده ۹ – موارد فنی

۱-۹- کاربر حق ندارد هیچ‌گونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای رایاکال شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering)  یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.

۲-۹- کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از سرویس رایاکال را روی سرورهای دیگر ارائه کند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار رایاکال یا در روش ارائه سرویس رایاکال تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

۳-۹- کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی سرویس اجرا کند.

۴-۹- کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش سرویس رایاکال یا سرویس های مرتبط با رایاکال انجام دهد.

‌ماده ۱۰ – قطع سرویس

رایاکال در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (متخصص یا مشتری) می‌تواند برای شرکت یا سایر مشتریان یا متخصصین خطرناک باشد یا مطلوب نباشد حق حذف دسترسی کاربر مذکور به سرویس رایاکال را دارد.

‌ماده ۱۱ – توافق از راه دور

۱-۱۱- کاربر توافق می‌کند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به رایاکال، از طریق سیستم رایانه‌ای رایاکال بعمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.

۲-۱۱- مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربر برعهدۀ کاربر بوده و کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.

۳-۱۱- کاربر می‌پذیرد هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف رایاکال به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.

۴-۱۱- کاربر با عضویت در سرویس رایاکال قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سیستم رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کند.